Tiedotteet

Ajankohtaista

05-02-2017
Maanantaisin ei harjoituksia Painikoulu ja painikerho...
30-03-2015
TULOKSET: Itä-Suomen alueen kuukausipainit. Aika:...
21-02-2014
http://www.tarmopaini.fi/galleria/linkit-valokuviin...
15-02-2014
Varkauden Tarmon painijaosto järjesti Itä-Suomen...
27-11-2013
VarTa:n painijaosto järjestit 18.11.2013...
13-10-2013
TULOKSIA Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut 2013, vp,...
19-06-2013
VARTA:N PAINIKAUDEN PÄÄTTÄJÄISISSÄ 17.6.2013...
14-05-2013
Viikonloppuna kamppailtiin Varkaudessa TUL...
28-04-2013
VarTa:n painijat osallistuivat viiden hengen...
27-04-2013
XXI Ollin painit 27.4.2013, Kuusankoski Pojat 17 v 62...
01-04-2013
Av. kv. Pääsiäispainit 30.3.2013 Turku (TuTo) Pojat...
01-04-2013
Av. TUL:n mestaruuskilpailut, miehet Suomi Cupin...
16-02-2013
Itä-Suomen alueen kk-painit 16.2.2013 Joensuu...
15-02-2013
Itä-Suomen aluemestaruuskisat 9.2.2013 Imatra...
15-02-2013
Av. TUL:n poikien ja tyttöjen mestaruuskilpailut,...
04-12-2012
Janakkala Open - Suomi Cup osakilpailuJanakkalan...
28-11-2012
Itä-Suomen alueen kuukausipainit Aika...
05-11-2012
Varkauden Tarmo 100 v juhlavuoden yksi päätapahtumista...
31-10-2012
Av. TUL:n alle 13v ja 17v poikien sekä alle 17v...
21-10-2012
Koululiikuntaliiton vapaapainin mestaruuskilpailut...
21-10-2012
Lehtijuttu painista 6.10.2012 Tarmon 100 v...
05-06-2012
Suomen Painiliitto kokoontuu 8.6.2012 Vierumäellä...

Tukijat

Viännöt Varkaudessa

Viikonloppuna kamppailtiin Varkaudessa TUL Savo-Karjala alueen pm-painit. Sarjoja yhdistämällä saatiin monta hyvää ja tiukkaa matsia.

Avoimet TUL Savo-Karjala alueen pm-kisat 11.5.2013 

 

24 kg: 1) Arto Vikström, Vuoksenniskan Vesa

26 kg: 1) Justus Hiltunen, Vuoksenniskan Vesa 2) Olli Väätäinen, Kuuslahden Nuorisoseura

 

28 kg: 1) Kaapo Pietarinen, Liperin Taimi 2) Sakari Neuvonen, Varkauden Tarmo 3) Nico Niemeläinen, Joensuun Voimailukerho 

 

30 kg: 1) Veeti Kervinen, Liperin Taimi 2) Karo Kinnunen, Varkauden Tarmo 3) Antti Hyvönen, Kuopion Kisaveikot HyHy4) Eemeli Väätäinen, Kuuslahden Nuorisoseura

 

32 kg: 1) Aapeli Väätäinen, Kuuslahden Nuorisoseura

 

35 kg: 1) Mikael Timonen, Joensuun Voimailukerho 

 

38 kg: 1) Konrad Aura, Kuopion Kisa-Veikot 2) Arttu Korhonen, Varkauden Tarmo 3) Valtteri Auvinen, Vuoksenniskan Vesa 

 

42 kg: 1) Lassi Hyvönen, Kuopion Kisa-Veikot 2) Aleksi Martiskainen, Joensuun Voimailukerho 

 

46 kg: 1) Abdirahman Sheikh, Kuuslahden Nuorisoseura 

 

50 kg: 1) Aku Kastinen, Joensuun Voimailukerho 

 

54 kg: 1) Joonas Ruotsalainen, Kuuslahden Nuorisoseura

 

63 kg: 1) Tommi Harinen, Sorsakosken Teräs 2) Toni-Pekka Järvinen, Varkauden Tarmo

Kisojen paras: Veeti Kervinen Liperin Taimi

Aloittelijoiden paras: Arto Vikström Vuoksenniskan Vesa

Oman seuran paras: Karo Kinnunen